HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga kombetarja e Shqiperise
Gilman Lika: Kam “ngrënë” shkelma, ti mbaj mend
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 28 Shtator 2009 09:52    pdfShtypEmail
gilman_lika_boluspor_golGilman Lika, mesfushori i kombetares Shqiptare qe luan ne kampionatin e Bank Asya Lig 1 te Turqise ka qene protagonisti kryesor I takimit per skuadren e tij Boluspor qe fitoi ndaj rivales Adnaspor...
Lexo ma...
 
Shqipëria U-17 gati për përballjen me Hungarinë
nga Klevis Bejkolli    E premte, 25 Shtator 2009 12:41    pdfShtypEmail
kompleksi_telki_football_park_and_sportKombëtarja shqiptare  U-17 do të luajë sot në orën 17:30 ndeshjen e parë me Hungarine të vlefshme për  fazën e parë të eleminatoreve të kampionatit...
Lexo ma...
 
Parid Xhihani, ne krye te listes edhe kete fillim sezoni
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 21 Shtator 2009 05:20    pdfShtypEmail
parid_xhihani4Sulmuesi shqiptar  i Zoria ne kampionatin Ukrainas, ndonese eshte aktivizuar gjate gjithe javeve ne Vyscha Liga, vetem keto dy javet e fundit e ka ndjere vehten plotesisht te rikuperuar nga...
Lexo ma...
 
Hamdi Salihi realizon per Rapid
nga AlbaniaSoccer    E diel, 20 Shtator 2009 15:46    pdfShtypEmail
hamdi_salihi_rapidRapid Viena arriti nje fitore te thelle jashte fushes se vet 1-7 dhe futbollisti shqiptar Hamdi Salihi realizoi golin e katert per skuadren e tij ne minuten e 50-te. Kjo ishte ndeshja e pare qe...
Lexo ma...
 
Erjon Bogdani fiton penallti dhe shenon
nga AlbaniaSoccer    E diel, 20 Shtator 2009 15:42    pdfShtypEmail
bogdani_kievo_gol__518212477Erjon Bogdani ka realizuar golin e pare per Kievon kete sezon. Ne fitoren qe Kievo arriti ne shtepine e saj ndaj Xhenoa 3-1, Er-Bomber qe luajti si titullar qe nga minuta e pare shenoi golin e dyte...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL