HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
UEFA/ 10 mije euro te tjera gjobe per Kukesin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Shtator 2013 20:38   pdfShtypEmail

kukesi gjobaaaSkuadra e Kukesit ka marre edhe 10 mije euro te tjera gjobe per sjelljet antisportive te tifozeve ne ndeshjet e Europa Leagues. Pas gjobes se pare 27 mije euroshe, te marre te enjten, skuadra e Kukesit ka marre nje tjeter fature te majme per te paguar. Verilindoret bene historine ne Europe gjate veres por tani duhet te paguajne nje shume te madhe gjobash per hedhje sendesh te forta dhe perdorjen e lazerave ndaj lojtareve kundershtare. Per ndeshjen me Flora Talin, Kukesi ka marre 10 mije euro, ndersa per dy takimet e dyta, ndaj Sarajevos dhe Metalurgut 27 mije. Ne total jane 37 mije euro gjobe por Kukesi rrezikon me shume per ndeshjen me Trabzonsporin ku sjellja e tifozeve kuksian ishte e ekzagjeruar. Gjoba per kete takim nuk ka ardhur akoma.


busy
komente