HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skenderbeu/ Ne Korçe tifozet gjejne nje “strehe te re”
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Shtator 2013 21:56   pdfShtypEmail

tifozat e korcesssssssssTifozet e Skenderbeut tani dallojne per organizimin e tyre. Jo vetem atmosfere ne stadium por dhe shume pune jashte shkalleve te tribunave. “Ujqerit e Debores” kane hapur te dielen nje fun club te ri ku do te kene mundesi te mblidhen se bashku dhe pergatisin stadiumin. Antaresimet per tifozet kane nisur dhe bashke me to pritet te shperndahen edhe fanella, shalla, uniforma por dhe shume elemente te tjera qe kane lidhje me ekipin. “Ujqerit e Debores” kane gjetur mbeshtetjen e kapitenit te Skenderbeut Bledi Shkembi dhe te disa biznesmeneve korcare qe pritet ti mbeshtesin per kete nisme.


busy
komente