HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Vllaznia – Bylis 1-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 03 Nentor 2013 17:22   pdfShtypEmail

vllaznia-bylisVllaznia ka rikthyer tifozet ne Shkoder por jo fitoren me ta ne stadium. Kuqeblute kane barazuar ne fund nje ndeshje qe mund ta kishin fituar miqte nga Ballshi. Shume raste te humbura, shume ritem i larte dhe nje takim spektakolar, nder me te bukurit e ketij sezoni. Vllaznia i eshte falur kokes se kroatit Bushic qe ka barazuar ne minuten e 79 super golin e realizuar nga Bekim Kuli pese minuta me pare. Te dyja ekipet marre nga nje pike qe pak u sherben per objektivat dhe pozitat ne tabelen e klasifikimit. Vllaznia ka provuar deri ne minuten e peste shtese te gjente golin e fitores por Bylis ka rezistuar me shume veshtiresi dhe ne fund ka dale me nje pike nga Loro Borici.


busy
komente