HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Apeli i rikthen Kukesit tre piket
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 16 Dhjetor 2013 23:52   pdfShtypEmail

tifozat e kukesit protesteKomisioni i Apelit ka rikthyer tre piket e hequra Kukesit. I mbledhur te henen ne kushte emergjence ka vendosur te anulloj vendmin e Komisionit te Disiplines duke e rikthyer Kukesin disa shkalle me lart. Kukesi nuk hoqi dore nga e drejta e mohuar sipas tyre dhe Apeli i ka falur. Gjithashtu Apeli ka faluar Shension pjeserisht duke e denuar me vetem 5 ndeshje dhe ka lene ne fuqi vendimin per te mos luajtur per kater ndeshje ne Kukes.

Vendimet e Apelit :

1. Trajneri Shensoi nga 12, tani merr denim vetem per 5 ndeshje.

2. Kukesit i rikthehen 3 pike.

3. Skuadra do te luaje per kater ndeshjet e radhes jo ne stadiumin e saj.


busy
komente