HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Sebastian SOSA

Personal data

Picture of Sebastian SOSA
Nationality:Uruguay, Eastern Republic of Uruguay, Eastern Republic of
Name:Sebastian SOSA
Birthday (Age):13. Mars 1994 (30)
Jersey Number:9
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Thursday, 11/09/2014VllazniavsTirana100--------
Sunday, 14/09/2014FlamurtarivsVllaznia101--1-----
Saturday, 20/09/2014VllazniavsApolonia100--------
Saturday, 27/09/2014VllazniavsElbasani1011-1-----
Sunday, 05/10/2014LacivsVllaznia100--------
Sunday, 19/10/2014VllazniavsPartizani100--------
Saturday, 25/10/2014SkenderbeuvsVllaznia010--------
Sunday, 02/11/2014VllazniavsTeuta1001-------
Saturday, 08/11/2014TiranavsVllaznia100--------
Saturday, 29/11/2014ApoloniavsVllaznia1011-------
Sunday, 07/12/2014ElbasanivsVllaznia1012-------
Saturday, 13/12/2014VllazniavsLaci100--------
Wednesday, 17/12/2014PartizanivsVllaznia100--------
Sunday, 21/12/2014VllazniavsSkenderbeu100--------
Saturday, 24/01/2015VllazniavsKukësi100--------
Saturday, 31/01/2015TeutavsVllaznia1001-------
Sunday, 08/02/2015VllazniavsTirana100--------
Saturday, 14/02/2015FlamurtarivsVllaznia100--1-----
Sunday, 22/02/2015VllazniavsApolonia1011-------
Games total18157-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia11-12-1-----
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia1010-27-3-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Vllaznia------------
Career Total1111-39-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15VllazniaSulmues