HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Roland PEQINI

Personal data

Picture of Roland PEQINI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Roland PEQINI
Birthday (Age):25. Nentor 1990 (29)
Jersey Number:22
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 23/08/2015TerbunivsTirana010--1-----
Sunday, 30/08/2015BylisvsTerbuni010--------
Saturday, 12/09/2015TerbunivsSkenderbeu100--------
Saturday, 19/09/2015TeutavsTerbuni101--------
Saturday, 26/09/2015TerbunivsPartizani010--1-----
Saturday, 17/10/2015TerbunivsVllaznia100--1-----
Sunday, 25/10/2015KukësivsTerbuni100--------
Saturday, 07/11/2015TiranavsTerbuni100--------
Wednesday, 18/11/2015TerbunivsBylis100--------
Sunday, 22/11/2015SkenderbeuvsTerbuni101--------
Saturday, 28/11/2015TerbunivsTeuta100--------
Sunday, 06/12/2015TerbunivsFlamurtari100--------
Saturday, 12/12/2015VllazniavsTerbuni010--------
Saturday, 19/12/2015TerbunivsKukësi100--------
Wednesday, 23/12/2015LacivsTerbuni100--------
Games total1142--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni862---3-----
Kategoria Superiore 2014-15Kukësi11----1-----
Kategoria Superiore 2013-14Tirana11----------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi77----6-----
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo88-1--5-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo1-1---------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo1037---3-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo1-1---------
Kategoria 1 2010-11Gramshi22----2-----
Kategoria 1 2010-11Vlora------------
U-21 InternationalsShqiperia U-2133----------
Superkupa 2010Dinamo11---1------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo927---------
Career Total5234181-120-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11GramshiMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11VloraMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMesfushor