HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Enis HAXHIA

Personal data

Picture of Enis HAXHIA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Enis HAXHIA
Birthday (Age):06. Dhjetor 1987 (35)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 29BurrelivsSopoti100-------
Wednesday September 02AdavsBurreli100-------
Saturday September 12BurrelivsBylis100-------
Saturday September 19TurbinavsBurreli100-------
Saturday September 26BurrelivsLuftetari100-------
Saturday October 03BeselidhjavsBurreli100-------
Games total600-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Burreli-----------
Kategoria 1 2013-14Burreli-----------
Kategoria 1 2012-13Burreli-----------
Kategoria 1 2011-12Burreli33---------
EUROPA League 2010-11Laci-----------
Kategoria 1 2009-10Burreli33---------
Career Total66---------

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15BurreliPortier
Kategoria 1 2013-142013-14BurreliPortier
Kategoria 1 2012-132012-13BurreliPortier
Kategoria 1 2011-122011-12BurreliPortier
EUROPA League 2010-112010-11LaciPortier
Kategoria 1 2009-102009-10BurreliPLAYERS