HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 11 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2012-13
KlasifikimiPozicioni EkipiPk Nd F B H +/- Glv
1same(1)Lushnja6528205343:1528
2same(2)Partizani5428166636:306
3same(3)Pogradeci42281331245:387
4up(5)Terbuni40281010837:289
5down(4)Mamurras40281171044:404
6up(10)Butrinti3728910935:323
7up(9)Ada37281071128:280
8up(11)Elbasani37281141338:42-4
9up(12)Kamza37281071131:41-10
10down(6)Dinamo36281061237:352
11down(7)Himara3628991029:281
12down(8)Iliria36281061234:340
13same(13)Burreli36281061226:27-1
14same(14)Beselidhja3428971224:28-4
15same(15)Gramshi3128871316:36-20
16same(16)Naftetari2028481620:41-21


Champions Champions League Qualification Champions League UEFA Cup UI Cup Relegation