HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 04 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Maqedonia
Kupa e Maqedonise/ Shkëndija kalon në gjysëmfinale
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 22 Nentor 2012 16:56    pdfShtypEmail
kupa_e_maqedonis___132304198Sulmuesi i Shkëndijës me katërgolëshin e tij i vendosi vulë fitores bindëse 5-1 në ndeshjen e dytë në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll, ndaj skuadrës së Metalurgut. Me...
Lexo ma...
 
Maqedonia/ Tre futbollistet shqiptar thirren ne kombetare
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 07 Nentor 2012 16:07    pdfShtypEmail
maqedoniaTre futbollistët shqiptar që luajnë në përfaqësuesen e Maqedonisë, Agim Ibraimi, Muhamed Demiri dhe Ferhan Hasani, kanë marrë ftesën nga trajneri Janevski për të luajtur edhe në...
Lexo ma...
 
Maqedonia/ Shkëndija befasohet nga Horizonti në Tetovë, triumfon Drita dhe Renova
nga AlbaniaSoccer    E diel, 04 Nentor 2012 18:51    pdfShtypEmail
renova1Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 13-të në ligën e parë futbollistike të Maqedonisë. Derbi i kësaj jave që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Tetovë ndërmjet Shkëndijës dhe...
Lexo ma...
 
Maqedonia/ Tifozet e Shkendijes denohen me gjobe
nga AlbaniaSoccer    E diel, 28 Tetor 2012 07:41    pdfShtypEmail
ballistetKlubi i Futbollit, Shkëndija u dënua me 600 euro, për shkak të hedhjes së sendeve në fushen e lojes nga ana e tifozët në përballjen me Vardarin në Tetovë. Ky është vendimi i Komisionit...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL