HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 08 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Maqedonia
Kupa Maqedonise/ Shkendija dhe Renova fitojn ndeshjet e para ne kupe
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 10 Shtator 2012 07:11    pdfShtypEmail
kupa_e_maqedonis___132304198Pas përballjes së parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, e cila u mbyll me barazim pa gola në mes Pobeda Juniorit dhe Dritës së Bogovinës, dje u zhvilluan 7 përballjet e...
Lexo ma...
 
Drita fiton derbin ndaj Teteksit
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 01 Shtator 2012 07:02    pdfShtypEmail
ball_goalSkuadra debutuese në ligën e parë të futbollit në Maqedoni, Drita nga Bogovina ka arritur të mund skuadrën e Teteksit me rezultat 2-1 si mysafir në stadiumin e qytetit të Tetovës.

Kjo...
Lexo ma...
 
Maqedonia/ Shkëndija barazon, Renova pëson humbje nga Vardari
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 30 Gusht 2012 08:04    pdfShtypEmail
shkendijaShkëndija kthehet me një pikë nga Shtipi. Kuqezinjtë barazuan pa gola kundër një ekipe të vështirë, sipas informatave te mara nga Shkendijakampion.com , Shkendija ka treguar nje loje te...
Lexo ma...
 
Kupa / Renova kalon ne turin tjeter me shume veshtiresi
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 25 Gusht 2012 18:55    pdfShtypEmail
kupa_e_maqedonis___132304198Novaci-Renova 1-2

Mbrojtësi i titullit në Kupën e Maqedonisë, Renova e Xhepcishtit më vështirë se sa pritej ka arritur të sigurojë kualifikim në raundin e ardhshëm të garës më...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL