HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 20 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Vilson CAKOVIC

Personal data

Picture of Vilson CAKOVIC
Name:Vilson CAKOVIC
Jersey Number:33
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Sunday, 24/08/2014TiranavsApolonia100------
Saturday, 30/08/2014ApoloniavsPartizani100------
Wednesday, 10/09/2014FlamurtarivsApolonia100------
Sunday, 14/09/2014ApoloniavsSkenderbeu100------
Saturday, 20/09/2014VllazniavsApolonia100--1---
Friday, 26/09/2014ApoloniavsKukësi100------
Sunday, 05/10/2014ElbasanivsApolonia100------
Sunday, 19/10/2014ApoloniavsTeuta100--1---
Sunday, 26/10/2014LacivsApolonia100------
Saturday, 29/11/2014ApoloniavsVllaznia100------
Wednesday, 17/12/2014TeutavsApolonia100------
Saturday, 24/01/2015TiranavsApolonia100------
Saturday, 31/01/2015ApoloniavsPartizani100------
Sunday, 08/02/2015FlamurtarivsApolonia100------
Saturday, 14/02/2015ApoloniavsSkenderbeu100------
Sunday, 22/02/2015VllazniavsApolonia100------
Saturday, 28/02/2015ApoloniavsKukësi100------
Monday, 16/03/2015LacivsApolonia100------
Sunday, 22/03/2015ApoloniavsTirana100------
Games total1900--2---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kupa e Shqiperise 2019-20Apolonia----------
Kupa e Shqiperise 2018-19Apolonia----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Apolonia----------
Kupa e Shqiperise 2016-17Apolonia----------
Kupa e Shqiperise 2015-16Apolonia----------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia99----2---
Kupa e Shqiperise 2014-15Apolonia11----1---
Kategoria 1 2013-14Apolonia----------
Kategoria Superiore 2012-13Apolonia33----1---
Career Total1313----4---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20ApoloniaPortier
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19ApoloniaPortier
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18ApoloniaPortier
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17ApoloniaPortier
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16ApoloniaPortier
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaPortier
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15ApoloniaPortier
Kategoria 1 2013-142013-14ApoloniaPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13ApoloniaPortier