HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 7 - E premte, 16. Tetor 2015 - 18:00 h

SkenderbeuTeuta
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 16 Tetor 2015
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Emirjon SINO, Fatjon XHEMALAJ, Orges GRABOVA, Ilir TARTARAJ
 
Spektatore: 2.100
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 1' : Hamdi SALIHI ( 1 )
 • 19' : Peter OLAYINKA ( 1 )
 • 7' : Emiljano MUSTA ( 1 )
 • 12' : Bruno DITA ( 1 )
Karton i verdhe
 • 14' : Gerhard PROGNI ( 1 )
 • 59' : Emiljano MUSTA ( 1 )
 • 74' : Blerim KOTOBELLI ( 1 )
 • 79' : Eri LAMCJA ( 1 )