HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Roberto ALVIZ

Personal data

Picture of Roberto ALVIZ
Nationality:Croatia, Republic of Croatia, Republic of
Name:Roberto ALVIZ
Birthday (Age):06. Shtator 1984 (39)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 23TiranavsFlamurtari1001-------
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday September 13SkenderbeuvsFlamurtari100--------
Saturday September 19FlamurtarivsTeuta100--------
Saturday September 26GramozivsFlamurtari100--1-----
Sunday October 04FlamurtarivsVllaznia100--1-----
Sunday October 18BesavsFlamurtari010--------
Sunday October 25FlamurtarivsShkumbini100--1-----
Sunday November 08FlamurtarivsLaci100--------
Saturday November 21KastriotivsFlamurtari1001-1-----
Monday November 30FlamurtarivsTirana100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari010--------
Saturday December 12FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Wednesday December 16TeutavsFlamurtari100--1-----
Saturday December 19FlamurtarivsGramozi010--------
Wednesday February 03FlamurtarivsBesa100--------
Games total13302-5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2010-11Kastrioti1515-33-6--1--
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari981-2-5-----
Career Total2423135-11--1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2010-112010-11KastriotiMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMesfushor