HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Antonio RUKAVINA

Personal data

Picture of Antonio RUKAVINA
Nationality:Croatia, Republic of Croatia, Republic of
Name:Antonio RUKAVINA
Birthday (Age):06. Maj 1985 (39)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21KastriotivsVllaznia101--------
Sunday August 23SkenderbeuvsLaci100--------
Sunday August 30TiranavsSkenderbeu100--------
Sunday September 13SkenderbeuvsFlamurtari1001-1-----
Saturday September 19SkenderbeuvsGramozi100--------
Saturday September 26BesavsSkenderbeu100--1-----
Sunday October 04SkenderbeuvsApolonia100--------
Sunday October 18KastriotivsSkenderbeu100--1-----
Sunday November 01TeutavsSkenderbeu100--------
Sunday November 08SkenderbeuvsVllaznia101--1-----
Saturday November 21ShkumbinivsSkenderbeu100--------
Saturday November 28LacivsSkenderbeu100--------
Sunday December 06SkenderbeuvsTirana100--------
Saturday December 12FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Wednesday December 16GramozivsSkenderbeu100--------
Wednesday December 23ApoloniavsSkenderbeu100--------
Saturday February 13KastriotivsApolonia010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Friday March 19KastriotivsBesa101--------
Saturday March 27DinamovsKastrioti101--------
Saturday March 27GramozivsSkenderbeu100--------
Sunday April 11GramozivsKastrioti010--------
Friday April 30KastriotivsTeuta100--------
Friday May 14ShkumbinivsKastrioti010--------
Wednesday May 19KastriotivsLaci100--------
Games total212341-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Serbi------------
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti11922--1-----
Kategoria Superiore 2009-10Skenderbeu66-11-4-----
Career Total1715231-5-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016SerbiMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10SkenderbeuSulmues