HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E diel, 23. Gusht 2009 - 19:00 h

SkenderbeuLaci
43

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Gusht 2009
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Remzi SADIKU
 
Spektatore: 1.200

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 28' : Milan GUERRIB ( 1 )
 • 50' : Milan GUERRIB ( 1 )
 • 60' : Matko DJARMATI ( 1 )
 • 94' : Jorgo CIPI ( 1 )
 • 25' : Valdan NIMANI ( 1 )
 • 43' : Ervis KAJA ( 1 )
 • 73' : Julian MALO ( 1 )
Karton i verdhe
 • 18' : Elton LIKA ( 1 )
 • 46' : Gentian GJONDEDA ( 1 )
 • 60' : Matko DJARMATI ( 1 )
 • 94' : Jorgo CIPI ( 1 )
 • 58' : Julian MALO ( 1 )
 • 63' : Julian BRAHJA ( 1 )
Karton i verdhe-kuq
  • 74' : Julian MALO ( 1 )