HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Erion SULA

Personal data

Picture of Erion SULA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erion SULA
Birthday (Age):02. Nentor 1986 (37)
Jersey Number:28
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday September 04LushnjavsKukësi100--------
Sunday September 15TiranavsLushnja100--1-----
Wednesday September 18LushnjavsLaci100--------
Saturday September 21LushnjavsVllaznia100--------
Sunday September 29SkenderbeuvsLushnja100--1-----
Saturday October 05KastriotivsLushnja101--------
Saturday October 19LushnjavsPartizani010--------
Sunday November 10FlamurtarivsLushnja100--------
Saturday November 30LushnjavsTirana100--------
Sunday December 08LacivsLushnja100--------
Sunday February 02TeutavsLushnja100--------
Saturday February 15PartizanivsLushnja100--------
Saturday February 22LushnjavsBylis100--------
Saturday March 01BesavsLushnja100--------
Saturday March 08LushnjavsFlamurtari100--------
Saturday March 15LushnjavsSkenderbeu1001-------
Saturday April 12TiranavsLushnja100-11-----
Saturday April 26BesavsLushnja100--------
Saturday May 10LushnjavsPartizani100--------
Games total1811113-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Lushnja------------
Kategoria Superiore 2013-14Lushnja981-113-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Lushnja11----------
Kategoria 1 2012-13Lushnja11----------
Kategoria 1 2011-12Lushnja22----------
Kategoria 1 2009-10Lushnja24420---------
Career Total371621-113-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15LushnjaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14LushnjaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2009-102009-10LushnjaPLAYERS