HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 14 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
KlasifikimiGrupi A
PozicioniASC EkipiPl W D L +/- Pts
10same(10)Terbuni182412-1510
9same(9)Iliria183510-1414
8same(8)Mamurras183510-1314
7same(7)Besa185310-818
6same(6)Kastrioti18576422
5same(5)Shenkolli18729-823
4same(4)Burreli18756226
3same(3)Erzeni1812151837
2same(2)Beselidhja1811611539
1same(1)Kamza1815211947

Grupi B
PozicioniASC EkipiPl W D L +/- Pts
10same(10)Elbasani184410-1316
9same(9)Sopoti182106-1016
8down(7)Dinamo18468-118
7up(8)Turbina18639-421
6down(5)Apolonia18648022
5up(6)Shkumbini187110-822
4same(4)Tomori18657-123
3same(3)Pogradeci18855529
2same(2)Bylis1811521338
1same(1)Lushnja1812511941


Play-Off Play-Out