HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kamza1614111843
2same(2)Beselidhja169611233
3same(3)Erzeni1610151531
4same(4)Burreli16745325
5same(5)Shenkolli16727-323
6same(6)Besa16529-717
7same(7)Kastrioti16376016
8up(9)Iliria16358-1114
9down(8)Mamurras16349-1213
10same(10)Terbuni161411-157

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Lushnja1611501838
2same(2)Bylis16952932
3up(5)Pogradeci16655323
4up(6)Apolonia16646322
5down(3)Tomori16646022
6down(4)Shkumbini16709-721
7same(7)Dinamo16457017
8up(10)Turbina16439-615
9down(8)Sopoti16295-715
10down(9)Elbasani16349-1313


Play-Off Play-Out