HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 10 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kamza1312011436
2same(2)Beselidhja139311230
3same(3)Erzeni138141125
4same(4)Burreli13634421
5same(5)Shenkolli13526-217
6up(8)Besa13418-713
7down(6)Kastrioti13265-112
8down(7)Mamurras13337-812
9same(9)Iliria13247-1010
10same(10)Terbuni13139-136

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Lushnja139401331
2same(2)Bylis13742625
3same(3)Shkumbini13706-321
4up(5)Apolonia13544419
5down(4)Tomori13544219
6up(8)Pogradeci13355-214
7down(6)Dinamo13346-113
8up(9)Sopoti13274-313
9down(7)Elbasani13337-1012
10same(10)Turbina13238-69


Play-Off Play-Out