HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kamza1413011739
2same(2)Beselidhja149411231
3same(3)Erzeni148151025
4same(4)Burreli14734524
5same(5)Shenkolli14626-120
6same(6)Besa14518-516
7same(7)Kastrioti14275-113
8same(8)Mamurras14338-1112
9same(9)Iliria14248-1210
10same(10)Terbuni141310-146

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Lushnja1410401434
2same(2)Bylis14842728
3same(3)Shkumbini14707-421
4same(4)Apolonia14545319
5same(5)Tomori14545119
6same(6)Pogradeci14455-117
7same(7)Dinamo14356-114
8same(8)Sopoti14284-314
9up(10)Turbina14338-512
10down(9)Elbasani14338-1112


Play-Off Play-Out