HOT NEWS
E enjte, 29 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13
Klasifikimi



Pozicioni EkipiPk Nd F B H +/- Glv
1Skenderbeu5825184340:1030
2Kukësi4925147445:2223
3Teuta4825146531:2011
4Flamurtari4525136647:3215
5Tirana4225126730:237
6Laci37251141032:311
7Vllaznia35251051028:262
8Kastrioti34251041125:33-8
9Besa3125871022:25-3
10Bylis2925951131:283
11Shkumbini2625681116:32-16
12Luftetari1925541623:42-19
13Tomori1625371526:49-23
14Apolonia1225191515:38-23


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Laçi -6 pike, që iu hoqën pas Javes se 11-te, per trazirat dhe goditjes se arbitrit pas ndeshjes
** Ekipi i Bylisit shkeli rregulloren, duke aktivizuar gjashtë lojtarë të huaj në fushë.

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit