HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016

Player Information - Sokol CIKALLESHI

Personal data

Picture of Sokol CIKALLESHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Sokol CIKALLESHI
Birthday (Age):27. Korrik 1990 (33)
Jersey Number:16
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 07PortugalivsShqiperi010--------
Saturday October 11ShqiperivsDanimarke010--------
Sunday March 29ShqiperivsArmenia100--1-----
Friday September 04DanimarkevsShqiperi100--------
Monday September 07ShqiperivsPortugali101--------
Games total321--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi------------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi1-1---------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi3211--1-----
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi963311-5--3--
Kupa e Shqiperise 2013-14Kukësi22--1-1-----
Kategoria Superiore 2012-13Besa22-11-1--2--
Kategoria Superiore 2011-12Tirana541-2-------
Kupa e Shqiperise 2011-12Tirana11----------
Kategoria 1 2011-12Besa------------
EUROPA League 2010-11Besa11-1--------
Kategoria Superiore 2010-11Skenderbeu33----------
Kategoria Superiore 2010-11Besa871-4-11-2--
U-21 InternationalsShqiperia U-21----1-------
Superkupa 2010Besa------------
Kategoria Superiore 2009-10Besa1411321-1-----
Ndeshje miqesoreShqiperi43111-1-----
Career Total534211922-111-7--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiSulmues
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiSulmues
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiSulmues
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14KukësiSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BesaSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12TiranaSulmues
Kupa e Shqiperise 2011-122011-12TiranaSulmues
Kategoria 1 2011-122011-12BesaSulmues
EUROPA League 2010-112010-11BesaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BesaSulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Superkupa 20102010BesaMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10BesaMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues