HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Vilson LILA

Personal data

Picture of Vilson LILA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Vilson LILA
Birthday (Age):26. Tetor 1989 (34)
Jersey Number:13
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 23/08/2015TerbunivsTirana100--------
Sunday, 30/08/2015BylisvsTerbuni100--1-----
Saturday, 12/09/2015TerbunivsSkenderbeu100--------
Saturday, 19/09/2015TeutavsTerbuni100--------
Saturday, 26/09/2015TerbunivsPartizani100--1-----
Saturday, 17/10/2015TerbunivsVllaznia100--------
Sunday, 25/10/2015KukësivsTerbuni100--------
Saturday, 07/11/2015TiranavsTerbuni100--------
Wednesday, 18/11/2015TerbunivsBylis100--------
Sunday, 22/11/2015SkenderbeuvsTerbuni100--------
Saturday, 28/11/2015TerbunivsTeuta100--------
Wednesday, 02/12/2015PartizanivsTerbuni100--------
Games total1200--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni66----2-----
Kategoria 1 2014-15Terbuni11----------
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi------------
Kategoria 1 2013-14Terbuni------------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi1-1---------
Kategoria Superiore 2011-12Kamza------------
Kategoria 1 2011-12Kukësi33----------
Kategoria 1 2010-11Mamurras22----1-----
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti1-1---------
Kategoria 1 2009-10Skrapari33----------
Career Total17152---3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12KamzaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12KukësiMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11MamurrasMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiMbrojtes
Kategoria 1 2009-102009-10SkrapariPLAYERS