HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
KlasifikimiPozicioni EkipiPk Nd F B H Glv +/-
1Kastrioti311004:04
2Bylis311005:23
3Vllaznia311003:12
4Apolonia311002:02
5Flamurtari311002:11
6Teuta311001:01
7Skenderbeu110100:00
-Tomori110100:00
9Kamza010011:2-1
10Tirana010010:1-1
11Shkumbini010012:5-3
12Dinamo-310010:2-2
13Pogradeci-310010:4-4
14Laci-610011:3-2


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Dinamo -3 pike sepse nuk pagoi leket per Mario Budrisic ne sezonin 2009-10 - humbi gjyqin ne FIFA
** Pogradeci -3 pikë, që iu hoqën pas Javës se 12-te per trazirat pas ndeshjes dhe goditjen e arbitrit.
*** Laçi -6 pike, që iu hoqën pas Javes se 11-te, per trazirat dhe goditjes se arbitrit pas ndeshjes