HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Mikel CANKA

Personal data

Picture of Mikel CANKA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Mikel CANKA
Birthday (Age):18. Shkurt 1987 (33)
Jersey Number:18
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 24/08/2014TiranavsApolonia100--1-----
Saturday, 30/08/2014ApoloniavsPartizani1001-------
Wednesday, 10/09/2014FlamurtarivsApolonia100--------
Sunday, 14/09/2014ApoloniavsSkenderbeu100--------
Saturday, 20/09/2014VllazniavsApolonia100--------
Friday, 26/09/2014ApoloniavsKukësi100--------
Sunday, 05/10/2014ElbasanivsApolonia010--------
Sunday, 19/10/2014ApoloniavsTeuta010--------
Sunday, 26/10/2014LacivsApolonia010--------
Sunday, 02/11/2014PartizanivsApolonia101--------
Sunday, 09/11/2014ApoloniavsFlamurtari100--1-----
Saturday, 29/11/2014ApoloniavsVllaznia100--1-----
Saturday, 20/12/2014ApoloniavsLaci010--------
Games total9411-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja11----------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia752-1-3-----
Kategoria 1 2014-15Lushnja11---------1
Kategoria Superiore 2013-14Lushnja1312135-1--3-1
Kupa e Shqiperise 2013-14Lushnja11--2-1-----
Kategoria 1 2012-13Lushnja11--6-1--1--
Kategoria 1 2011-12Lushnja22--6----4--
Kategoria 1 2009-10Lushnja163116212-3-----
Career Total18924165422-9--8-2

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaSulmues
Kategoria 1 2014-152014-15LushnjaSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14LushnjaSulmues
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14LushnjaSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaSulmues
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10LushnjaPLAYERS