HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 12 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
KlasifikimiPozicioni EkipiPk Nd F B H Glv +/-
1Skenderbeu5425166342:1527
2Teuta5325165431:1714
3Tirana5025155532:2111
4Flamurtari4525136642:2022
5Kastrioti3825115936:288
6Vllaznia34251041135:296
7Laci3325116826:28-2
8Bylis322588937:361
9Shkumbini3025861133:41-8
10Tomori2825841331:41-10
11Kamza2725761222:31-9
12Pogradeci1925641524:44-20
13Apolonia1825461521:41-20
14Dinamo1325371518:38-20


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Laçi -6 pike, që iu hoqën pas Javes se 11-te, per trazirat dhe goditjes se arbitrit pas ndeshjes
** Pogradeci -3 pikë, që iu hoqën pas Javës se 12-te per trazirat pas ndeshjes dhe goditjen e arbitrit.
*** Dinamo -3 pike sepse nuk pagoi leket per Mario Budrisic ne sezonin 2009-10 - humbi gjyqin ne FIFA