HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Renato MALOTA

Personal data

Picture of Renato MALOTA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Renato MALOTA
Birthday (Age):24. Qershor 1989 (35)
Jersey Number:24
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 23/08/2015KukësivsBylis100--------
Saturday, 29/08/2015SkenderbeuvsKukësi100--------
Saturday, 12/09/2015KukësivsTeuta100-1------
Saturday, 03/10/2015VllazniavsKukësi100--------
Saturday, 17/10/2015KukësivsLaci1001-------
Sunday, 25/10/2015KukësivsTerbuni100--------
Sunday, 01/11/2015TiranavsKukësi100--------
Sunday, 08/11/2015BylisvsKukësi100--------
Thursday, 19/11/2015KukësivsSkenderbeu100--------
Monday, 23/11/2015TeutavsKukësi100--------
Saturday, 28/11/2015KukësivsPartizani100--------
Wednesday, 02/12/2015FlamurtarivsKukësi100--1-----
Sunday, 06/12/2015KukësivsVllaznia100--------
Saturday, 12/12/2015LacivsKukësi100--1-----
Wednesday, 23/12/2015KukësivsTirana100--------
Sunday, 31/01/2016KukësivsBylis100--1-----
Sunday, 07/02/2016SkenderbeuvsKukësi100--1-----
Saturday, 13/02/2016KukësivsTeuta100--------
Saturday, 27/02/2016KukësivsFlamurtari100--1-----
Wednesday, 09/03/2016KukësivsLaci100--------
Sunday, 13/03/2016KukësivsTerbuni100--------
Sunday, 20/03/2016TiranavsKukësi100--------
Saturday, 02/04/2016BylisvsKukësi100--------
Sunday, 10/04/2016KukësivsSkenderbeu100--1-----
Saturday, 16/04/2016TeutavsKukësi100--------
Monday, 25/04/2016KukësivsPartizani100--------
Friday, 29/04/2016FlamurtarivsKukësi100--------
Wednesday, 04/05/2016KukësivsVllaznia100--------
Games total2800116-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2019-20Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2019-20Kukësi------------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Kukësi------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia321---------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia77-12-3-----
Kategoria Superiore 2017-18Partizani------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Kukësi------------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani33----2-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Kukësi------------
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi1616--116-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Kukësi11--1-1-----
Kategoria Superiore 2014-15Kukësi1313-11-4-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Kukësi33----1-----
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi99----3-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Kukësi22----1-----
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi66--2-------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo44--2-3-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo6331--2-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo88--2-3-----
Career Total83794311129-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19KukësiMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes