HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves
Raiffeisen Superliga/ Drenica arkëtoi një pikë në Mitrovicë
nga AlbaniaSoccer    E martë, 12 Mars 2013 12:55    pdfShtypEmail
drenica-vellaznimiFutbollistët e Drenicës kanë arkëtuar një pikë në Mitrovicë, pasi duelin kundër Trepçës, në kuadër të javës së 18-të në Raiffeisen Superligë e kanë mbyllur me rezultat 0:0. Të...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Vëllaznimi-Trepça’89 u mbyll pa fitues
nga AlbaniaSoccer    E premte, 08 Mars 2013 16:25    pdfShtypEmail
vellaznimiNdeshja e parë e stinorit pranveror ndërmjet Vëllaznimit dhe Trepçës’89, që u zhvillua sot në Gjakovë, ka përfunduar pa fitues, 1:1. Loja u zhvillua në një terren tejet të vështirë...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ KE i FFK-së: Stinori pranveror nis më 2 mars
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 28 Shkurt 2013 14:56    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesDje më 27 shkurt 2013, KE i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin Fadil Vokrrit, kryetar, ku debatoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës.KE shqyrtoi...
Lexo ma...
 
Prishtina/ ‘Plisat’ festojnë 25-vjetorin e themelimit
nga AlbaniaSoccer    E premte, 23 Nentor 2012 14:52    pdfShtypEmail
tifozat_Grupi i tifozëve të Prishtinës, ‘Plisat’ të dielën feston 25-vjetorin e themelimit.

Manifestimi festiv do të mbahet në sheshin ‘Nëna Terezë’ nga ora 16:00, është bërë e ditur...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Trepça’89-Prishtina u mbyll pa fitues, Besa e gjunjëzoi Llamkos Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E diel, 18 Nentor 2012 20:23    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesSkuadra kampione në fuqi e Kosovës, Prishtina ka arritur të dalë e pamposhtur nga stadiumi “Riza Lushta” në Mitrovicë në duel me Trepçën’89, pasi sfidën e javës së 17-të, të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL