HOT NEWS
E enjte, 29 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
KlasifikimiPozicioni EkipiDESCPk Nd F B H Glv +/-
10Tomori2826841436:47-11
9Shkumbini3126871137:45-8
11Kamza2726761322:32-10
12Apolonia2126561527:46-19
14Dinamo1326371619:41-22
13Pogradeci1926641625:47-22
8Laci3426117826:28-2
7Bylis352698940:373
3Tirana5326165533:2112
2Teuta5626175433:1815
4Flamurtari4626137642:2022
5Kastrioti38261151037:307
6Vllaznia35261051139:336
1Skenderbeu5726176345:1629


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Dinamo -3 pike sepse nuk pagoi leket per Mario Budrisic ne sezonin 2009-10 - humbi gjyqin ne FIFA
** Pogradeci -3 pikë, që iu hoqën pas Javës se 12-te per trazirat pas ndeshjes dhe goditjen e arbitrit.
*** Laçi -6 pike, që iu hoqën pas Javes se 11-te, per trazirat dhe goditjes se arbitrit pas ndeshjes

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit